Branş Dersleri

Her Gün İngilizce/İki Gün Almanca

Çocuklarımızı 2 Yabancı Dile Maruz Bırakıyoruz. Okulumuzda çocuklarımız eğlenerek, dinleyerek ve sıkılmadan her gün ingilizce ve haftada iki gün Almancaya maruz bırakılarak dil öğrenme gelişimlerini tamamlayacaklar. “Yabancı dil eğitiminde en kazançlı dönem 2-7 yaş arası. Bu süreçte çocuklar dil öğrenme gelişimlerini tamamlar ve sembollerle düşünmeye başlar.” 0-3 yaş arasındaki bebekler bile ana dili dışında bir yabancı dile maruz kalırsa “aynı anda öğrenme” denilen yöntem ile her iki dili de öğrenebiliyor. Dolayısı ile doğumdan itibaren yabancı dil eğitimi, en azından bebeği öğretilmek istenen dile maruz bırakarak, onunla konuşarak ve müzik dinleterek başlatılabiliyor. Bebeklere söylenebilecek ya da dinletilecek İngilizce ninni bile onların bu dili hafızalarına kaydetmelerini sağlıyor. İngilizce eğitime bu yaşlarda başlanmadı ise de geç kalınmış sayılmaz. Dil öğrenme yetkinliği ilerleyen yaşlarda da devam ediyor. Örneğin, 5 yaşındaki çocuk yabancı dil konuşulan bir anaokuluna gönderilirse, daha önce dil öğrenmeye başlayan çocuklarla arasındaki farkı hızla kapatabiliyor. Farklı bakış açıları yakalarlar.Çocuklar ben-merkezlidirler, diğer insanların bakış açılarını algılayamazlar. Bu dönemde onlara sunulan ikinci dili, bir bütünsellik içinde bakarak benimser ve algılarlar. Yabancı dili eğlenerek öğrenebilirler. Diğer ders ve sınavlarda daha başarılı olmalarını sağlar.Yabancı dil çocuğun matematiksel ve bilimsel kabiliyetini geliştirir.Sadece yeni bir dil öğrenmek olarak görmemeli. Öğrencinin zihnindeki birtakım kabiliyetleri de çalıştırdığı kanıtlanmıştır. Özgüvenlerinin artmasını sağlar. Daha geniş bir kültür anlayışına sahip olur. Çocuğun öğrenme hızı yetişkine göre daha hızlıdır.Bambaşka bir kültür içinde yaşarlar. Konuşmaktan çekinmezler.

3 Gün Jimnastik

Öncelikle ailelerin spor bilincini hem kendileri hemde çocukları için edinmelerini ve bu doğrultuda geç kalmadan harekete geçmelerini öneriyoruz. Çünkü özellikle okul öncesi çocuklarda hareketliliği sağlayacak aktivitelerin yapılması, yaş dönemlerine göre hazırlanmış özel programlarla, doğal gelişimlerinin desteklenmesi gerekmektedir. Jimnastik öncelikle spor yapma kültürünü çocuklara aktardıktan sonra onlara en doğru aktivitelerin yapılması için bilinçli tercih imkanı sunmaktadır. Bu nedenle spor dalı seçmeden çocukların doğal gelişim ihtiyaçlarına cevap veren doğru programlar uygulayan bir eğitim merkezi tercih edilmelidir.  Deneyimli  eğitmenlerimizle; çocuklarımızın fiziksel yeteneğini gözlemleyerek çocuklarımız için doğru bir yol çizilmesine katkıda bulunacağız.

1 Gün Zumba Kids

Özellikle spor alışkanlığı olmayan çocuklarda muhteşem sonuçlar alınmış son yılların en etkili müzik ve spor aktivitesidir, Zumba yapabilmek için çocuğunuzun dansı, sporu sevmesine gerek yok çünkü bu süreç içerisinde Spor, onlar için vazgeçilmez olacağına emin olabilirsiniz. 2-12 yaş aralığındaki çocuklar için dizayn edilmiş bir Zumba çeşididir. Çocukların zevk alacağı şarkılar ve onların yapabileceği hareketler eşliğinde yüksek enerji seviyesine sahip bir egzersizdir. Zumba kıds çocuğunuzun odaklanmasını ve kendine olan güvenini sağladığı gibi metabolizmasını hızlandırır. Ayrıca koordinasyon yeteneğini de geliştirir. Zumba kids, sınıfları çocukların yaşına ve sevebilecekleri müziklere göre orjinal zumba figürleriyle desteklenen özel koreografilerden oluşuyor. Peki çocuklar için özel zumba nasıl yapılıyor? Adımlar azaltılır, yani basitleştirilir, farklı oyun ve aktiviteler eklenir, bir de kültürel dans elementleri de yerleştirilerek zumba derslerine uygun hale getirilir. Böylece çocukların ilgisini çekebilecek dans ve müziklerle dersler bir parti havasında geçer.

Yaratıcı Drama

Yaparak, yaşayarak , eğlenerek ögrenmek isteyenler için…

Eğitici Drama

Eğitici drama, okul öncesi ve temel eğitimde çocuklara geniş olanaklar sunan bir eğitim aracıdır.

Çocuklara hem kendilerinin hem başkalarının ihtiyaçlarına ve duygularına karşı duyarlı,sosyal yönden gelişmiş, işbirliğine açık, özgür düşünceli ve yaratıcı kişilikte bireyler olabilmelerine katkıda bulunur.

Drama çocuğa kendilik algısı kazandırırken iletişim becerilerini geliştirir, kendisini ifade etme olanağı tanır ve kavram öğrenmeyi geliştirir.

Satranç

Her branşımızda olduğu gibi okulumuzda satranç eğitimi; satranç hocamız tarafından veriliyor.

Satranç;

Öngörü gelişimini sağlar,

Fotografik hafızayı geliştirir,

Başarının tesadüf olmadığını öğrenir,

Dikkatini belli bir noktaya kendi isteğiyle yöneltir,

Mücadele gücünü arttırır,

Kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkiler,

Yenilgiler karşısında direnmeyi ve pes etmemeyi öğrenir,

Doğru ve çabuk düşünebilmeye yardım eder.

Her Hafta Yüzme Dersi

Yüzme, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlar. Anne karnında başlayan suyla iletişim dünya geldikten sonra, önce banyoda sonra havuzda ve denizde devam ediyor. Yüzme derslerinin amacı çocuklara suyun konforlu ve güvenli bir ortam olduğunu göstermektir. Dolayısıyla güvenli koşulları yaratıp çocukların sağlıklı bir su deneyimi yaşamasını sağlayabiliriz. Bebek yüzmesi 3-4 yaşa kadar suyla pozitif ilişki etrafında kurulsa da 3-9 yaşları arasında 4 stilin de öğrenilerek düzenli spor yapmanın eğlenerek tadının çıkarıldığı bir dönemden sonra 8-9 yaşından itibaren bireysel gelişimin ön planda olduğu bir takım sporu haline gelir. Birbiriyle yarışan atletler kendi en iyi derecelerini yapmaya çalışırken aynı zamanda rakibi oldukları takım arkadaşlarının kendi en iyi derecelerini yapmaları için sürekli pozitif bir davranış bütünlüğü içinde antrenman yaparlar. Bu da tüm sporcuların etik, ahlak, sosyal, fiziksel ve mental gelişimine katkı sağlıyor.